Blog > Komentarze do wpisu
Noworoczne postanowienie

Witam noworocznie. Z mocnym postanowieniem poprawy - zaglądać na bloga regularnie i zamieszczać wpisy minimum raz w tygodniu. To, że mnie tak długo, nie było to efektem tego, że nic się u mnie nie działo, a wręcz przeciwnie. Działo się zbyt wiele. Ale postanawiam się poprawić i jako "wkupne" zamieszczam mały kursik decoupage'u z zastosowaniem crackle dwuskładnikowego firmy Heritage.

Kuchenny zegar

1. Do wykonania zegara potrzebujemy farb akrylowych w kolorach zieleni szałwiowej, ochry, brązu i kremowym, kleju do decoupage i crackle dwuskładnikowy, porporinę, serwetkę z kuchennym wzorem, szablon i oczywiście tarczę zegarową:

2. Tarczę malujemy farbą akrylową w kolorze kremowym. Ja używam do tego zwykłej gąbki do mycia naczyń:

3. Kiedy farba wysycha, wydzieramy i rozwarstwiamy motyw z serwetki:

4. Na zegarze malujemy smugi w kolorach zieleni i brązu, przecierając prawie suchym pędzlem, nabierając minimalne ilości farby:

5. Teraz czas na szablon. Przed malowaniem szablon dobrze jest spryskać specjalnym klejem montażowym, aby nam sie nie przesunął w trakcie malowania. Tapujemy szablon małym pędzlem gąbkowym, używając niewielkiej ilości farby w kolorze ochry:

 

6. Teraz środek tarczy lekko przecieramy jasną farbą, aby motywy z szablonu nie przebijał nam przez motyw z serwetki:

7. Wykańczamy brzeg tarczy farbą w kolorze ochry:

8. Po wyschnięciu farb przyklejamy motyw z serwetki, używając niewielkiej ilości kleju, aby serwetka się nie pomarszczyła. Zabezpieczamy też motyw z wierzchu. Następnie nakładamy warstwę bazową crackle dwuskładnikowego. Kiedy wyschnie, nakładamy drugi składnik:

9. Po wyschnięciu crakle w spękania wcieramy porporinę. Polerujemy aż usuniemy jej nadmiar. Gotowa tarcza wymaga już tylko lakierowania. Do tego celu używamy werniksu na bazie alkoholu (nigdy na bazie wody!):

10. A tak wygląda gotowy zegar do kuchni:

niedziela, 04 stycznia 2009, nastja

Polecane wpisy

  • Muflonki

    ...czyli muffinki. Wczoraj rozdziewiczyłam moje foremki i popełniłam muffinki jagodowe z przepisu edysi79 . Cytuję: Składniki suche: - 250 g mąki pszennej - 150

  • Nawrót uzależnienia

    Ostatni rok przyniósł wiele zmian w moim życiu zawodowym. Zamieniłam pracę za biurkiem na pracę "w terenie" i to jeszcze pracę-pasję. Od roku prowadzę

  • Stało się

    A więc jestem o rok starsza. Wczoraj się stało. Nie udało mi się wczoraj więc dzisiaj zapraszam na urodzinowy torcik: Z okazji urodzin zrobiłam sobie prezent. P

Komentarze
2009/01/04 15:29:38
no nareszcie jesteś. zegar super czekam na więcej śliczności a w Nwym Roku życzę zdrowia szczęścia wytrwałości ;-)
-
agagalas2
2009/01/07 20:25:53
ciesze sie ze jestes z nami znowu
-
nasza.zuzia
2009/01/14 21:19:32
Ach - cudo .. może i ja kiedyś nauczę się tej sztuki .. tylko po Twoim kursiku wygląda mi to na mega trudne ... ale może kiedyś do tego dojrzeję.

Fajnie, że już jesteś ..
Pozdrawiam
lucyna